دبیرخانه مجلس خبرگان ارتحال آیت الله مؤمن را تسلیت گفت

دبیرخانه مجلس خبرگان ارتحال آیت الله مؤمن را تسلیت گفت

در پی ارتحال عالم وارسته و فقیه انقلابی؛ آیت الله مؤمن قمی، دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری با صدور پیامی این ضایعه مؤلمه را تسلیت گفت.

بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ
«اذا مات اَلْمُؤْمِنُ الْفَقِیه ثُلِمَ فِی الاِسلام ثُلْمَةٌ لاَ یَسُدُها شیء»


    ارتحال عالم وارسته و فقیه انقلابی، حضرت آیت الله آقای حاج شیخ محمد مؤمن «رحمة‌الله علیه»، موجب تأثر و تألم شدید گردید.
   آن عالم بزرگوار از مفاخر حوزه‌ی علمیه قم بودند، علی رغم تمام اشتغالات مربوط به نظام مقدس جمهوری اسلامی سال‌ها کرسی تدریس دروس خارج را برعهده‌ داشتند و طلاب فاضل از ایشان استفاده‌‌های فراوان ‌نمود‌ند. 
    این فقیه مخلص که از یاران امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری و مؤثرین در پیروزی انقلاب اسلامی بودند و پس از پیروزی انقلاب در مصادر مهمی همچون نمایندگی مجلس خبرگان رهبری و در مقاطعی عضویت هیئت رئیسه این مجلس و نیز عضویت در شورای نگهبان قانون اساسی، منشأ خیرات و آثار با برکتی برای نظام و انقلاب بودند، با این وصف هیچگاه زندگی ساده و زی روحانیت را ترک نگفتند و مناصب عالی حاکمیتی موجب نگردید از زندگی محقر در منزلی ساده در محله ای قدیمی در قم دست بردارند«عاش سعیداً و مات سعیداً».
  دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، این ضایعه‌ی مؤلمه را محضر حضرت بقیة الله(ارواحنافداه)، حضرات علمای اعلام، به ویژه رهبر معظم انقلاب، حوزه‌ی علمیه قم، مردم شریف استان قم، اعضای محترم مجلس خبرگان رهبری، فرزندان گرامی و وابستگان بیت ایشان تسلیت می‌گوید.
غفران و رحمت واسعه‌ی الهی را برای آن فقید سعید و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان محترم را ازخداوند متعال مسألت دارد.

دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری