پیام تسلیت بمناسبت درگذشت رئیس فقید مجمع تشخیص مصحلت نظام

پیام تسلیت بمناسبت درگذشت رئیس فقید مجمع تشخیص مصحلت نظام

«انا لله و انا  الیه راجعون»

 ارتحال فقیه عالی­قدر، دانشمند فرزانه رئیس مجمع تشخیص مصحلت نظام، عضو فقهای شورای نگهبان قانون اساسی و مدیر مسؤول فصلنامه علمی ـ پژوهشی حکومت اسلامی موجب تألم و تأثر گردید.

مرحوم آیةالله هاشمی شاهرودی را باید ترکیبی از محصول مکتب فکری شهید سیدمحمدباقر صدر در حوزه مقدسه نجف و مکتب فکری امام خمینی در حوزه مقدسه قم دانست.

خدمات آیةالله هاشمی­ شاهرودی به حوزه ­های علمیه، شورای نگهبان مجمع تشخیص مصلحت نظام، دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری و مهمتر از همه وفاداری به نظام اسلامی، امام، رهبری معظم انقلاب و شهدا در خاطره تاریخ ماندگار خواهد بود.

طرح و تدوین مباحث و مجموعه­ های فقهی، اصولی و حقوقی از دیگر خدمات گران­ سنگ او به حوزه­ های علمیه، علما، فضلاء و طلاب حوزه ­های علمیه بود.

دیدگاه او در مدیریت بر فصلنامه علمی ـ پژوهشی حکومت اسلامی و جهت ­دهی مقالات فصلنامه برای، گره ­گشایی از مشکلات و مسائل حاکمیت و حکومت اسلامی در عرصه­ های فقه سیاسی، فلسفه سیاسی و اندیشه سیاسی حکومت اسلامی قابل توجه بود.

ارتحال این فقیه فرزانه و یار با وفای انقلاب، امام و رهبری و شهدا را به جامعه علمی کشور، اساتید حوزه و دانشگاه و همکاران علمی و شاگردان آن مرحوم تسلیت عرض نموده و برای آن مرحوم از خداوند متعال رحمت و رضوان الهی و علو درجات را مسألت می‎نماییم.

 

فصلنامه علمی ـ پژوهشی حکومت اسلامی